Papin susret s meksičkim predsjednikom i brojnom djecom

Papin susret s meksičkim predsjednikom i brojnom djecom

Kršćane je Papa pozvao da budu sijači mira

 Guanajuata  – Središnji događaj današnjega boravka Svetoga Oca u Meksiku je misa u Parku Bicentenario, koji je grad Leon otvorio prigodom obilježavanja 200.godišnjice neovisnosti Meksika, gdje se očekuje oko pola milijuna ljudi. Odmah poslije toga slijedi molitva Anđeoskog pozdravljenja. Kasno u noći po srednjeruopskom vremenu predvodit će Papa u katedrali Presvete Bogorodice od svjetla zajedno s meksičkim biskupima, svećenicima i redovnicima svečanu Večernju. Benedikt XVI. Jučer navečer je posjetio meksičkog predsjednika Felipea Calderona i susreo se se na glavnom trgu Guanajuata s brojnom djecom i njihovim odgojiteljima. 
I jučerašnji je cijeli dan bio obilježen velikim oduševljenjem posjetom Pape Benedikta. U Leonu i Guanajauatu, gdje se susreo s predsjednikom Calderonom, s velikim ga je oduševljenjem pozdravilo više od milijun vjernika. Meksički predsjednik Calderon i Papa su istaknuli potrebu postizanja međunarodnoga sporazuma ne samo o nuklearnom razoružanju, već i zabrani trgovine lakog i teško naoružanja, jer – kako stoji u zajedničkom priopćenju – to oružje pomaže zločinačkim djelatnostima organiziranog kriminala. Time se potvrđuje da Katolička Crkva želi surađivati s pojedinim državama i međunarodnim ustanovama u borbi protiv nasilja i uspostavi reda u trgovini naoružanjem. Predsjednik Calderon i Papa su u polusatnom razgovoru razmotrili opće stanje u svijetu, posebno ona područja u koja su uključeni Meksiko i Sveta Stolica. Ponajprije se radi o klimatskim promjenama, prehrambenoj sigurnosti i borbi protiv gladi u svijetu te nastojanju oko nuklearnog razoružanja i potrebe stvaranja novih pravila za trgovinu lakim i teškim naoružanjem. I Papa i predsjednik smatraju da je međunarodno djelovanje Katoličke Crkve u prirodnim nepogodama i humanitarnoj pomoći vrlo dragocjeno. Osvrnuli su se i na oružane sukobe koji su u tijeku u raznim krajevima svijeta. Pod vodstvom Državnog tajnika kardinala Bertonea i tajnika za odnose s državama nadbiskupa Dominiquea Mambertija i meksičkig ministara vanjskih i unutrašnjih poslova susrele su se istodbono i delegacije Svete Stolice i meksičke vlade, koje su razmotrile bilateralne odnose i mogućnosti zajedničkog djelovanja na opće dobro. Bilo je govora i o sastanku skupine G20, jer je trenutno Meksiku povjereno predsjedništvo. Izaslanstva su se složila da je potrebno pojačati uzajamni dijalog i borbu protiv gladi, preventine mjere protiv priodnih nepogoda, humanitarnu pomoć, mjere za zaštitu međunarodnog prava i ljudskih prava te ukidanje smrtne kazne. Prema izvješću glasnogovornika o. Lomardija Papa je s predsjednikom Caderonom razgovaro i o odgoju mladih naraštaja kao i o vjerskoj slobodi, jer se u Meksiku radi na obnovi ustava. 
Za susreta s mladima na glavnom trgu Guanajuata, gdje se okupilo nekoliko stotina tisuća djece s raznih područja Meksika, Sveti Otac je pozvao odgovorne da uvijek štite djecu i da ne ugase pred njima svoj osmjeh. Susreo se s osmero djece čiji su roditelji bili žrtve organziranog kriminala. Meksičkim kršćanima je poručio da se pretvore u sijače i vjesnike mira. (IKA)

datum 25.3.2012

Frekvencije:

Zagreb: 96,4 MHz i 106,8 MHzVirovitica: 88,3 MHz
Split: 97,2 MHzSatelit: EUTELSAT 16E, 11595 MHz, H
Virovitica: 88,3 MHzZagreb: 96,4 MHz i 106,8 MHz
Satelit: EUTELSAT 16E, 11595 MHz, HSplit: 97,2 MHz
Duh Sveti nije ograničen prostorom ni vremenom, zbog toga može zauvijek ostati i biti s nama i među nama.
Trenutno u programu: 21:02 Prigodna emisija - tema: Građanska inicijativa „U ime obitelji“; gosti: gosp. Branko Zebić, koordinator inicijative i Ivana Maružin, predstavnica studentske inicijative u Istri - Antonio Kolar
Sljedeće u programu: 22:15 Najava sutrašnjeg programa

Download promotivnog materijala. Saznaj više

Duhovni kutak

Molitva Mariji Majci Crkve

Presveta Djevice, Majko Crkve, bezgrješna Marijo...

Galerija slika

IMG_1522
IMG_1519
IMG_1444
IMG_1430
IMG_1382
IMG_1319
IMG_1318
Copyright © Radio Marija 2009.I Design by: Endora