euharistija nebo cathopic

Otvoriti se Isusu, otvoriti se svijetu; u videu s molitvenom nakanom za srpanj, koji je danas objavila Svjetska molitvena mreža, papa Franjo potiče svakog kršćanina da euharistiju stavi u središte svojega života. Euharistija je Isusova prisutnost – kaže Sveti Otac – i ona nam daje snagu i hrabrost da iziđemo iz sebe kako bismo s ljubavlju išli u susret drugima.

Ako s mise iziđemo jednaki kakvi smo bili kada smo ušli, nešto nije u redu – rekao je papa Franjo na početku videoporuke u kojoj, preko Papine svjetske molitvene mreže, cijeloj Katoličkoj Crkvi povjerava molitvenu nakanu za srpanj. Sveti Otac potiče vjernike da euharistiju stave u središte svojega života. Euharistijsko slavlje nije obredna obveza, nego susret s uskrslim Isusom koji se daruje za nas. Euharistija je Isusova prisutnost, i ona duboko preobražava – istaknuo je te dodao:

Svaki put kad sudjelujemo u euharistiji, Isus dolazi i daje nam snagu da ljubimo kao što je On ljubio. Jer, daje nam hrabrost da idemo u susret drugima, da iziđemo iz sebe i s ljubavlju se otvorimo drugima.

Euharistija je, dakle, poticaj da se otvorimo svijetu kako nas je On poučio; ona je hrana za naš život i, preko nas, postaje hrana za one koji su oko nas – rekao je Papa te potaknuo:

Molimo se za to da katolici u središte svojega života stave euharistijsko slavlje koje preobražava ljudske odnose i otvara za susret s Bogom i braćom.

Uzvratiti primljenu ljubav

Papa Franjo upućuje na iskustvo predstavljeno u videu ovoga mjeseca, u kojemu su protagonisti tri brata koji – na kraju mise – nose euharistiju braći i sestrama u potrebi, izvan crkve, uzvraćajući onu ljubav i onaj dar sebe koji su primili u sakramentu. Prizori iz svakodnevnog života – stoji u priopćenju Papine svjetske molitvene mreže – smješteni su u američki grad Detroit.

Suradnja s tom američkom nadbiskupijom nije slučajna. Čast nam je proizvesti video o euharistiji – istaknuo je nadbiskup Allen H. Vigneron. Trenutak je providnosan, jer je naša nadbiskupija, kao i sve biskupije Sjedinjenih Američkih Država, uključena u oživljavanje euharistije kako bi se obnovilo poznavanje i pobožnost prema Isusu Kristu u Presvetom Sakramentu. Molimo se da taj video posluži svima nama u općoj Crkvi, kao hitan poticaj da susretnemo Isusa i zahvalimo mu za dragocjeni dar samoga sebe u euharistiji – rekao je nadbiskup Vigneron.

 

 


Izvor: Vatican News - sc; aa

Foto: Unsplash

Radio Marija

02:40 Glazba
03:30 Čitamo knjigu - Fanija Jelinčić: Riznice srca
04:00 Glazba
04:30 Povijesni i kulturni spomenici u gradu Zagrebu; ur.: dr. sc. Agneza Szabo

FREKVENCIJE

Zagreb: 96,4 MHz i 106,8 MHz

Virovitica: 88,3 MHz

Split: 97,2 MHz

Vinkovci - Vukovar: 91,6 MHz

Opatija - Rijeka: 88,8 MHz

Varaždin - Čakovec: 96,5 MHz

Satelit: EUTELSAT 16E, 11595 MHz

Za slušatelje u SAD-u 1.712.832.8487

Duhovni kutak

Litanije Imena Marijina

Litanije Imena Marijina Gospodine, smiluj seKriste, smiluj seGospodine, smiluj se Kriste, čuj nasKrist, usliši nas Sine Marijin, čuj nasSine...

Opširnije...

Molitvene nakane

„Zahvaljujemo uvijek Bogu za sve vas i bez prestanka vas se sjećamo u svojim molitvama“ (1 Sol 1,2). Svakog dana uključujemo vaše nakane u molitvu krunice koju zajedno molimo svakim danom u 15:15. Svoje nakane i želje možete nam poslati ovdje.

world-family.png

Rujan 2024
P U S Č P S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

FG-TAB.png

Logo

UDRUGA RADIO MARIJA

Kameniti stol 11

10000 Zagreb Croatia

Ured: +385 1 23 27 100

Program: +385 1 23 27 777; 099 502 00 52

Redakcija: +385 1 2327000

E-pošta: info@radiomarija.hr

Copyright © Radio Marija 1997-2023

Design and development

Radio Marija

Udruga Radio Marija neprofitna je, nevladina i nepolitička građanska udruga, osnovana u Hrvatskoj godine 1995. Prvi inicijativni odbor nastao je u krilu Pokreta krunice za obraćenje i mir, a uoči osnutka uspostavljena je i suradnja s Radio Marijom iz Italije. Ideja i prvo ostvarenje Radio Marije počinje 1983. u župi Erba na sjeveru Italije. Radio Marija se postupno širi i uskoro obuhvaća cijeli talijanski nacionalni prostor.

Nakon toga osnivaju se i uspostavljaju udruge i radijske postaje s imenom Radio Marija u četrdesetak zemalja, počevši od Europe, obiju Amerika, Afrike, pa sve do Filipina na drugome kraju azijskoga kontinenta. Sve su nacionalne udruge utemeljene autonomno u svojim zemljama, a međusobna se povezanost ostvaruje preko zajedničke krovne udruge pod imenom Svjetska obitelj Radio Marije (World family of Radio Maria). WFRM utemeljilo je sedam članica, među kojima je i hrvatska Udruga Radio Marija.